Het federale operahuis in de hoofdstad van Europa

LA MONNAIE DE MUNT

© Nancy Fouts

Kamermuziek

Concertini
2018–19

Inleiding

DE CONCERTINI VAN DE MUNT

‘Concertino’ – verkleinwoord voor concert of concerto … Het ‘kleine formaat’, dat zich op speelse wijze verhoudt tot de ‘grote’ programmering. Een integrale van de Beethoven-symfonieën in de concertcyclus van de Munt is dan ook een cadeau voor de kamermuziek: de componist komt voluit aan bod, onder meer met enkele vroegere en soms weinig uitgevoerde werken. In andere concerten zoeken de musici het avontuur op: alle hoeken van het 19de-eeuwse Italiaanse repertoire, een streepje Amerikaanse minimal music rond de creatie van Mark Grey’s Frankenstein, kamermuziek en liederen van Meyerbeer, concerten die samenhangen met Tristan und Isolde, en, om af te ronden, Russische kamermuziek in de marge van de opera Het sprookje van Tsaar Saltan. De Concertini vervolgen daarnaast hun samenwerking met verschillende initiatieven van het huis om jonge zangers een podium te bieden.

Programma 09.11.2018
  • “In Flanders Fields” (avant-première): Werken van CLAUDE DEBUSSY, SAMUEL BARBER, PAUL HINDEMITH, IVOR GURNEY, CHARLES IVES & LUC VAN HOVE
  • Werner Van Mechelen (bar), Stefaan Degand (récitant), Ludovic Bataillie (vl), Wolfram Van Mechelen (vl), Rhea Vanhellemont (vla), Pieter-Jan De Smet (vc), Florestan Bataillie (pf)
  • Met gesproken teksten in het Nederlands
Programma 16.11.2018
  • LEOŠ JANÁČEK
    Mládi (Youth) (1924)
  • PAVEL HAAS
    Wind Quintet, op. 20 (1929)
  • Blaaskwintet van de Munt & Ricardo Matarredona (bascl)
Programma 23.11.2018
  • Vocaal programma met de laureaten en solisten van de MM Academy 2018–19 & Ouri Bronchti (pf)
Programma 30.11.2018
  • LUDWIG VAN BEETHOVEN
    Septett in Es-Dur für Klarinette, Horn, Fagott, Violine, Viola, Violoncello und Kontrabaß, op. 20 (1799)
  • Saténik Khourdoian (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc), Robby Hellijn (cb), Ivo Lybeert (cl), Dirk Noyen (fg), Jean-Noël Melleret (cr)
Programma 07.12.2018
  • GAETANO DONIZETTI
    Quartetto per archi in mi minore, n°18 (1836) e.a.
  • Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc) e.a.
Programma 14.12.2018
  • LUDWIG VAN BEETHOVEN
    Quintett in Es-Dur für Klavier und Bläser, op. 16 (1796)
    Anton Reicha Wind Quintet, op.91/3 (1818-1819)
  • Blaasoktet van de Munt & Liebrecht Vanbeckevoort (pf)
Programma 21.12.2018
  • GIOACHINO ROSSINI
    I gondolieri, Passeggiata & Carnevale
  • EDWARD ELGAR
    Scenes from the Bavarian Highlands, op. 27 (1895)
  • Vocaal ensemble Contr’air
Programma 11.01.2019
  • Argentijns rogramma: Werken van ALBERTO WILLIAMS, ALBERTO GINASTERA, CARLOS GUASTAVINO
  • Martín Rosso (cb), Annelies Boodts (hp), Dagmar Feyen (pf)
Programma 18.01.2019
  • GAETANO DONIZETTI
    Sonata in sol maggiore
  • ANTONINO PASCULLI
    Omaggio a Bellini
  • Werken van FRANZ LISZT, WILHELM POSSE & ELIAS PARISH-ALVARS
  • Agnès Clément (hp), Noémie Tiercet (vl), Nieke Schouten (cr angl)
Programma 25.01.2019
  • LUDWIG VAN BEETHOVEN
    Serenade D-Dur für Flöte, Violine und Viola, op. 25 (1795-1796)
  • GIOACHINO ROSSINI
    6 Sonate a quattro (selectie)
  • Carlos Bruneel (fl), Saténik Khourdoian (vl), Yves Cortvrint (vla), Georgi Anichenko (vc), Robby Hellijn (cb)
Programma 01.02.2019
  • Italiaans Programma
  • Koperkwintet van de Munt
Programma 08.02.2019
  • WOLFGANG AMADEUS MOZART
    Divertimento in D-Dur “Nannerl-Septett”, KV. 251 (1776)
  • LUDWIG VAN BEETHOVEN
    Sextett für 2 Hörner und Streicher, op. 81b (1795)
  • Kamermuziekensemble van de Munt, met Jean-Noël Melleret (cr), Bert Vanderhoeft (cr), Nana Kawamura (vl), Femke Sonnen (vl), Sébastien Walnier (vc) e.a.
Programma 15.02.2019
  • Vocaal programma – Laureaten van concours Voix Nouvelles (2018) : Hélène Carpentier (sop), Caroline Jestaedt (sop), Eva Zaïcik (mezzo), Kévin Amiel (ten) & Gilen Goicoechea (bar) & Mathieu Pordoy (pf)
Programma 22.02.2019
  • Autour de ‘Frankenstein’ :
    WIM HENDERICKX African Suite (1992)
    MARK GREY Prometheus rebound, for string quartet (2005)
  • Kamermuziekensemble van de Munt, met Femke Sonnen (vl), Pieter Mellaerts (perc) e.a.
Programma 01.03.2019
  • Amerikaans programma : Werken van JOHN CAGE, LEONARD BERNSTEIN, VINCENT PERISCHETTI
  • Koperkwintet van de Munt
Programma 08.03.2019
  • Amerikaans programma : Werken van SAMUEL BARBER, ELIOTT CARTER, JOHN CAGE
  • Blaasoktet van de Munt
Programma 15.03.2019
  • Mélodie française
  • Zang-pianoduo, in het kader van : ENOA, « L’art du récital », geleid door Stéphane Degout & Alain Planès
Programma 22.03.2019
  • RICHARD WAGNER
    Prelude & Isoldes Liebestod de Tristan und Isolde & andere werken voor piano solo en quartet van Franz Liszt & Richard Wagner
  • Inge Spinette (pf) & Jan Michiels (pf)
Programma 29.03.2019
  • GIACOMO MEYERBEER
    Sonate pour clarinette avec accompagnement de deux violons, alto & violoncelle (1813) e.a.
  • JOHANNES BRAHMS
    Quintett h-Moll für Klarinette, zwei Violinen, Viola und Violoncello, op. 115 (1891)
  • Antonio Capolupo (cl), Saténik Khourdoian (vl), Femke Sonnen (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc)
Programma 05.04.2019
  • FRÉDÉRIC CHOPIN
    Grand Duo sur des thèmes de ‘Robert le Diable’ (1831)
  • DMITRY SHOSTAKOVICH
    Sonata in d for cello and piano, op. 40 (1934)
  • Georgi Anichenko (vc), Anastasya Terenkova (pf)
Programma 12.04.2019
  • NIKOLAI RIMSKY-KORSAKOV
    “Le Tzar Saltan”, adaptation pour piano et comédien
  • Irina Lankova (pf & muzikale begeleiding)
    Ségolène van der Straten (actrice)
  • Vanaf 8 jaar
  • In het Frans
Programma 19.04.2019
  • RICHARD WAGNER
    Fünf Gedichte für eine Frauenstimme „Wesendonck-Lieder“, WWV91 (1857)
  • Aliénor Feix (mezzo), Ouri Bronchti (pf)
Programma 26.04.2019
  • ALEXANDER ZEMLINSKY
    Maiblumen blühten überall (c.1898)
  • ARNOLD SCHÖNBERG
    Verklärte Nacht, op.4 (1899)
  • Kamermuziekensemble van de Munt, met Nana Kawamura (vl), Femke Sonnen (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc) e.a.
Programma 03.05.2019
  • ARNOLD SCHOENBERG
    Quintett für Bläser, op. 26 (1923-1924)
  • ALEXANDER ZEMLINSKY
    Humoreske (Rondo) (1939)
  • Blaasoktet van de Munt
Programma 10.05.2019
  • Werken van RICHARD WAGNER, ALEXANDER ALYABYEV, VICTOR EWALD e.a.
  • Koperkwintet van de Munt
Programma 17.05.2019
  • RICHARD WAGNER
    Siegfried Idyll, WWV 103 (1870)
  • Kamermuziekensemble van de Munt
    Mathieu Herzog (direction musicale)
Programma 24.05.2019
  • SERGEY RACHMANINOV
    Trio élégiaque n° 1 (1892)
  • ARNO HARUTYUNI BABADJANIAN
    Piano Trio (1952)
  • Saténik Khourdoian (vl), Georgi Anichenko (vc), Ouri Bronchti (pf)
Programma 07.06.2019
  • Russisch programma: Werken van Dmitry Shostakovich & Moisey Weinberg
  • Strijkkwartet van de Munt
Programma 14.06.2019
  • MILY BALAKIREV
    Octet for Piano, Violin, Viola, Cello, Double Bass, Flute, Oboe and Horn, op. 3 (1855)
  • PAUL JUON
    Wind Quintet, op. 83 (1930)
  • MIKHAIL IPPOLITOV IVANOV
    An Evening in Georgia, op. 71 (c.1935)
  • Kamermuziekensemble van de Munt
Agenda

Agenda