Het federale operahuis in de hoofdstad van Europa

LA MONNAIE DE MUNT

© Nancy Fouts

Kamermuziek

Concertini
2018–19

Inleiding

DE CONCERTINI VAN DE MUNT

‘Concertino’ – verkleinwoord voor concert of concerto … Het ‘kleine formaat’, dat zich op speelse wijze verhoudt tot de ‘grote’ programmering. Een integrale van de Beethoven-symfonieën in de concertcyclus van de Munt is dan ook een cadeau voor de kamermuziek: de componist komt voluit aan bod, onder meer met enkele vroegere en soms weinig uitgevoerde werken. In andere concerten zoeken de musici het avontuur op: alle hoeken van het 19de-eeuwse Italiaanse repertoire, een streepje Amerikaanse minimal music rond de creatie van Mark Grey’s Frankenstein, kamermuziek en liederen van Meyerbeer, concerten die samenhangen met Tristan und Isolde, en, om af te ronden, Russische kamermuziek in de marge van de opera Het sprookje van Tsaar Saltan. De Concertini vervolgen daarnaast hun samenwerking met verschillende initiatieven van het huis om jonge zangers een podium te bieden.

Programma 22.03.2019
  • RICHARD WAGNER
    Prelude & Isoldes Liebestod de Tristan und Isolde & andere werken voor piano solo en quartet van Franz Liszt & Richard Wagner
  • Inge Spinette (pf) & Jan Michiels (pf)
Programma 29.03.2019
  • GIACOMO MEYERBEER
    Sonate pour clarinette avec accompagnement de deux violons, alto & violoncelle (1813)
  • JOHANNES BRAHMS
    Quintett h-Moll für Klarinette, zwei Violinen, Viola und Violoncello, op. 115 (1891)
  • Antonio Capolupo (cl), Saténik Khourdoian (vl), Femke Sonnen (vl), Vincent Hepp (vla), Amy Norrington (vc)
Programma 05.04.2019
  • FRÉDÉRIC CHOPIN
    Grand Duo sur des thèmes de ‘Robert le Diable’ (1831)
  • DMITRY SHOSTAKOVICH
    Sonata in d for cello and piano, op. 40 (1934)
  • Georgi Anichenko (vc), Anastasya Terenkova (pf)
Programma 12.04.2019
  • NIKOLAI RIMSKY-KORSAKOV
    “Le Tzar Saltan”, adaptation pour piano et comédien
  • Irina Lankova (pf & muzikale begeleiding)
    Ségolène van der Straten (actrice)
  • Vanaf 8 jaar
  • In het Frans
Programma 19.04.2019
  • RICHARD WAGNER
    Fünf Gedichte für eine Frauenstimme „Wesendonck-Lieder“, WWV91 (1857)
  • Aliénor Feix (mezzo), Ouri Bronchti (pf)
Programma 26.04.2019
  • ALEXANDER ZEMLINSKY
    Maiblumen blühten überall (c.1898)
  • ARNOLD SCHÖNBERG
    Verklärte Nacht, op.4 (1899)
  • Lisa Willems (sop), met Nana Kawamura (vl), Femke Sonnen (vl), Vincent Hepp (vla), Dominique Lardin (vla), Sébastien Walnier (vc), Corinna Lardin (vc)
Programma 03.05.2019
  • ARNOLD SCHOENBERG
    Quintett für Bläser, op. 26 (1923-1924)
  • ALEXANDER ZEMLINSKY
    Humoreske (Rondo) (1939)
  • Blaasoktet van de Munt
Programma 10.05.2019
  • Werken van RICHARD WAGNER, ALEXANDER ALYABYEV, VICTOR EWALD e.a.
  • Koperkwintet van de Munt
Programma 17.05.2019
  • RICHARD WAGNER
    Siegfried Idyll, WWV 103 (1870)
  • Kamermuziekensemble van de Munt
    Mathieu Herzog (direction musicale)
Programma 24.05.2019
  • SERGEY RACHMANINOV
    Trio élégiaque n° 1 (1892)
  • ARNO HARUTYUNI BABADJANIAN
    Piano Trio (1952)
  • Saténik Khourdoian (vl), Georgi Anichenko (vc), Ouri Bronchti (pf)
Programma 07.06.2019
  • Russisch programma: Werken van Dmitry Shostakovich & Moisey Weinberg
  • Strijkkwartet van de Munt
Programma 14.06.2019
  • MILY BALAKIREV
    Octet for Piano, Violin, Viola, Cello, Double Bass, Flute, Oboe and Horn, op. 3 (1855)
  • PAUL JUON
    Wind Quintet, op. 83 (1930)
  • MIKHAIL IPPOLITOV IVANOV
    An Evening in Georgia, op. 71 (c.1935)
  • Kamermuziekensemble van de Munt
Agenda

Agenda