Het federale operahuis in de hoofdstad van Europa

De Munt / La Monnaie

© Adam Fuss / Xavier Hufkens Gallery

Opera

Die Zauberflöte

Wolfgang Amadeus Mozart

Inleiding

“De kracht heeft gewonnen en beloont de schoonheid en de wijsheid met een eeuwige kroon!” Met de verheerlijking van die deugden eindigt Die Zauberflöte, een werk dat zich sinds zijn creatie ontpopte tot een symbool van de Europese cultuur. Na zijn memorabele Parsifal en Orphée et Eurydice bij de Munt nodigt de regisseur Romeo Castellucci ons uit om tot het hart van dit meesterwerk van de Verlichting door te dringen. In zijn originele en uitdagende lezing is de triomf van de Zon – de allegorie van de deugden – een zowel verblindende als heilzame utopie. Dirigent Antonello Manacorda, die onlangs met Lucio Silla een jonge, onmiskenbaar toekomstgerichte Mozart liet horen, staat hem terzijde. “Meesterwerken laten nieuwe betekenissen zien wanneer men er nieuwe vragen aan stelt.” (Jean Starobinski) Wedden dat het duo Castellucci-Manacorda ons enkele geheimen onthult van dit door het brede publiek uiterst gewaardeerde meesterwerk?

Bezetting
Bezetting

Muzikale leiding ANTONELLO MANACORDA (18, 20, 21, 25, 27, 28, 02, 03)
BEN GLASSBERG (23, 26, 30)

Regie, decor, kostuums, belichting ROMEO CASTELLUCCI
Choreografie CINDY VAN ACKER
Algoritmische architectuur MICHAEL HANSMEYER
Artistieke medewerking SILVIA COSTA
Dramaturgie PIERSANDRA DI MATTEO, ANTONIO CUENCA RUIZ
Koorleider MARTINO FAGGIANI

Sarastro GÁBOR BRETZ
TIJL FAVEYTS (20, 23, 26, 28, 02) 

Tamino ED LYON
REINOUD VAN MECHELEN (20, 23, 26, 28, 02)

Sprecher DIETRICH HENSCHEL 
Königin der Nacht SABINE DEVIEILHE
JODIE DEVOS(20, 26, 28, 02)

Pamina SOPHIE KARTHÄUSER
ILSE EERENS (20, 23, 26, 28, 02)

Erste Dame TINEKE VAN INGELGEM
Zweite Dame ANGÉLIQUE NOLDUS
Dritte Dame ESTHER KUIPER
Papageno GEORG NIGL
Papagena ELENA GALITSKAYA
Monostatos, ein Mohr ELMAR GILBERTSSON
Erster Priester / Zweiter geharnischter Mann GUILLAUME ANTOINE
Zweiter Priester / Erster geharnischter Mann YVES SAELENS
Drei Knaben AXEL BASYURT, SOFIA ROYO CSÓKA, ALEJANDRO ENRIQUEZ, TOBIAS VAN HAEPEREN, ELFIE SALAUDDIN CRÉMER, AYA TANAKA

Symfonieorkest en koor van de Munt
Kooracademie en kinder- en jeugdkoor van de Munt o.l.v. Benoît Giaux

Productie DE MUNT / LA MONNAIE
Coproductie OPÉRA DE LILLE (2019)

Agenda

Agenda

  • din 18 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • don 20 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • vri 21 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • zon 23 sept 2018

    Tijd

    15:00

    Plaats

    De Munt

  • din 25 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • woe 26 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • don 27 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • vri 28 sept 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • zon 30 sept 2018

    Tijd

    15:00

    Plaats

    De Munt

  • din 02 oct 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt

  • woe 03 oct 2018

    Tijd

    20:00

    Plaats

    De Munt