Het federale operahuis in de hoofdstad van Europa

De Munt / La Monnaie

© Bernard Coutant

Het Symfonieorkest van de Munt

ALAIN ALTINOGLU, Muziekdirecteur

De Franse orkestdirigent Alain Altinoglu werd in 2016 muziekdirecteur van de Munt.
Alain Altinoglu was reeds in de Munt te gast als dirigent van Massenets Cendrillon in december 2011 en voor een aantal symfonische concerten met het Muntorkest.
Zijn internationale carrière nam afgelopen jaren een hoge vlucht, met veelvuldige projecten bij grote operahuizen als de Metropolitan Opera in New York (een nieuwe Werther nog vorig seizoen) de Wiener Staatsoper (Simon Boccanegra, Don Carlos, Salome en binnenkort een nieuwe Macbeth) en de Staatsoper Berlin (Faust). In Zürich was hij te gast voor ondermeer Der fliegende Holländer en in München dirigeerde hij recent de nieuwe productie van Manon Lescaut. In juni jongstleden debuteerde hij bij het Royal Opera House Covent Garden met Don Giovanni. Deze zomer was hij voor het eerst te gast bij de Bayreuther Festspiele voor Lohengrin. In maart 2016 zal hij een nieuwe productie van Iolante / Notenkraker dirigeren en voor volgende zomer staat zijn debuut bij de Salzburger Festspiele gepland.
Alain Altinoglu is eveneens een gevierd dirigent in het symfonisch repertoire en werkte met prominente orkesten als de Chicago Symphony, het Philadelphia Orchestra, het Orchestre National de France, het Orchestre de Paris, het Orchestre Philharmonique de Radio France, het Orchestre National de Lyon, het City of Birmingham Symphony Orchestra, de Gothenburg Symphony, de Staatskapelle Dresden, de Staatskapelle Berlin, het Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, de Bamberger Symphoniker, het Ensemble Intercontemporain, de Wiener Symphoniker, het Radio-Symphonieorchester Wien, het Tonhalle Orchester Zurich en het Orchestre de la Suisse Romande.
Ons huis is trots om met een chef als Alain Altinoglu te werken, die zowel op het vlak van opera als in het concertrepertoire zijn lauweren reeds heeft gehaald.

Leden van het Symfonieorkest van de Munt

Konzertmeisters Zygmunt Kowalski, Saténik Khourdoian

Eerste viool — Eric Robberecht, Nana Kawamura, Katchatour Almazian, Ritsu Kotake, Robert Yeo, Pierre Bonesire, Yuri Higashida, Patrick Merry, Frédéric Preusser, Fasli Kamberi, Céline Di Fabio

Tweede viool — Michel Poskin, Femke Sonnen, Jean-Marc Chérelle, Mishiko Hashimoto, Stephen Meyer, Lubka Lingorska, Haruko Tanabe, Pascale Ramanantsitohaina, Murielle Buis, Roman Kowalko, Maia Frankowski, Tamako Azuma

Altviool — Yves Cortvrint, Tony Nys, Irmgard Lange, Alan Woo, Dominique Lardin, Marc Van Craesbeeck, Yixun Liu, Miki Isako

Cello Sébastien Walnier, Corinna Lardin, Koen Lievens, Thomas Kanter, Albert Brunello, Janik Martens, Lidija Cvitkovac

Contrabas Robby Hellijn, Korneel Le Compte, Janos Csikos, Jose Vilaplana Herruzo, Martin Rosso

Fluit Carlos Bruneel, Els Van Zundert, Bart Cromheeke, Marc Schouppe

Hobo — Luk Nielandt, Philippe Blanche, Nieke Schouten

Klarinet — Ivo Lybeert, Jan Van den Ecker, Lydia Rossignol

Fagot — Dirk  Noyen, Cian O’Mahony, Gilles Cabodi, Karen Gevorkian

Hoorn — Jean-Pierre Dassonville, Jean-Noël Melleret, Rogier Steel, Mario Maes, Bert Vanderhoeft

Trompet — Manu Mellaerts, Steven Devolder

Trombone — Jan Smets, Bram Fournier, Koen Severens, Geert De Vos

Tuba — Stephan Vanaenrode

Percussie — Luk Artois

Harp — Agnès Clément

Deel deze pagina